Poděbrady připravily bohatý program pro fanoušky

24. 5. 2017

V rámci 12. ročníku Evropského poháru v chůzi se v Poděbradech snad nikdo nenudil. Organizátoři připravili i pro ty nejmenší bohatý doprovodný program ve fanzóně v lázeňském parku. Vedoucí projektu, Nikola Samková, chválí aktivitu dětí i velkou návštěvnost, která předčila očekávání.

„Dopadlo to nad očekávání výborně, protože jsme na každé aktivitě měli přes 500 účastníků. V soutěži pro základní školy nám odevzdalo hlas 483 lidí, takže počítáme, že návštěvnost fanzóny byla mezi 1000 až 1500 lidí," hodnotila po Evropském poháru marketingová specialistka ČAS Nikola Samková. „Velký úspěch mělo chození s bílou holí anebo šlapání na kole s ČEZ – Pomáhej pohybem, kde se vyjelo přes 100 000 korun. Takže lidé tady v Poděbradech mají i dobré srdce, protože myslí na jiné a pomáhají druhým."

Jak spokojení byly ale samotní organizátoři ve fanzóně?

Všichni, kdo se ve fanzóně podílel na organizaci, byli s účastí nadmíru spokojeni, protože přišla spousta lidí a vydařilo se krásné počasí i program pro celou rodinu. Děti ani nechtěly odejít ze skákacího hradu, nechtěly odejít z workshopů. A co mně nejvíc potěšilo, bylo, že i přes některé názory, že chůze nikoho nezajímá, tak měl chodecký workshop zástupy dětí a chůze je bavila.

Takže má chůze v českých zemích potenciál v mladé generaci?

Tady se ukazuje, že chůze už není jen nějaká zastaralá disciplína. Ale když se dětem podá zábavnou formou, můžou si ji osahat a vyzkoušet, tak je to baví. Měli jsme takový zájem, že jsme museli dodělávat certifikáty pro děti. Ani jsme nečekali, že by tu mohly být takové zástupy dětí.

Jaké hosty mohli návštěvníci ve fanzóně ještě vidět?

Naše ambasadorka Anežka Drahotová předávala ceny v rámci vyhodnocení soutěže, fotila se s účastníky a byla i součástí chodeckého workshopu. Přišel se za námi podívat i chodec Lukáš Gdula, pan Moc a ještě i další chodecké legendy. Chůzi pak vyučovala Anežčina sestra Eliška Drahotová společně s Lukášem Pazderou.

Našly se mezi dětmi případně i nějaké chodecké talenty?

Mluvila jsem i s lektory a určitě se několik talentů našlo. Takže doufám, že se naváže na úspěchy fanzóny a Evropského poháru a využije se to v budoucnosti, aby Anežka Drahotová a Lukáš Gdula měli nové nástupce a sláva našich chodců byla nastolena i do budoucna.

Kde dál budou mít fanoušci šanci navštívit diváckou fanzónu?

Viděli jsme velký potenciál tohoto projektu, takže určitě v rámci Kontinentálního poháru v roce 2018 budeme chystat ještě větší koncept fanzóny. Dále jsou připraveny aktivity v rámci projektu Jsem atlet, ale třeba i v rámci nadcházejícího mistrovství ČR v Třinci.

Velké díky patří všem organizátorům a všem partnerům, bez kterých by se toto dílo nepodařilo.
Archiv novinek:
  • ...
Všechny novinky

Instituce

Generální partner Českého atletického svazu

Oficiální partneři